Česko z nebe

Unikátní kniha zastřešující celou edici knih Česko z nebe

V knize najdete více než 130 leteckých záběrů na dominanty naší krásné České republiky, která je sice svou rozlohou malá, ale oplývá mnoha přírodními, technickými i historickými památkami.

 

 

Skladem
629 Kč 629 Kč bez DPH
Kategorie: Knihy

 

Věděli jste například, že Česko se může vzhledem k rozloze území pochlubit největší hustotou hradů? A ten největší a nejznámější, Pražský hrad, je největším hradem na světě! Po celé zemi najdeme také množství romantických zámků, středověkých měst i starověkých ruin, kostelů, paláců, klášterů i židovských památek. Nevšední krásou oplývají národní parky a krásné hory, které Českou republiku obklopují ze všech stran. A všechna tato místa stojí za návštěvu. Zahraniční turisté obvykle věnují pozornost především českému hlavnímu městu – Praze. Není divu, je přece nejkrásnějším evropským městem.

 

 

I když Praha bezesporu oplývá řadou atraktivit, nezůstaneme v ní. Právě naopak, vydáme se za hranice hlavního města. A tato cesta se bude rovnat „cestě za hranice všedních dnů“. Je to totiž cesta plná objevů, poznání a nevšedních pohledů očima jedinečných umělců moderní doby – fotografů a pilotů. Jen díky nim poznáme v této knize naši vlast do nejmenších detailů.
 
Při pohledu na bájnou horu Říp pochopíme, proč se praotec Čech usadil právě v této zemi. Shlédneme z výšky na mohutné hrady, vybudované v dávném středověku k ochraně kupeckých cest.
 
 

 

Spočítáme kouzelné zámky, které jsou jako něžné perličky usazené uprostřed nádherných parků, zaujme nás rozloha rybníků a vodních nádrží. Zjistíme, že i stopy, které v krajině zanechává moderní doba, mohou být zajímavým a velmi působivým zásahem do přírodní scenérie.
A znovu nás ohromí impozantní masív hřebenů Krkonoš v čele s naší nejvyšší horou Sněžkou. Proletíme se nad Moravou, která byla kolébkou křesťanství v Českých zemích, a přesvědčíme se, že Velehrad vskutku dostojí svému jménu. Okouzlí nás barevnost Květné zahrady v Kroměříži a renesančních domů na náměstí v Telči i strohá krása skal. Každá fotografie v této knize má svůj příběh, své kouzlo.
 
Neváhejte tedy a ponořte se do jejich vyprávění. Ujistíte se, že slova Josefa Kajetána Tyla „zemský ráj to na pohled“ mají platnost stále.
Díky fotografiím v této knize si známá a méně známá místa prohlédnete jinak, očima ptáků.
 
 
 
 

Kniha potěší každého milovníka Čech, Moravy i Slezska, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Na konci knihy najdete popis zajímavých obcí, kterým záleží na rozvoji regionu a které podpořily tento projekt. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

 

 

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na emailu marketing@cbs-cesko.cz.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu