České hrady a zámky z nebe - 4. díl, Severní Čechy

Další díl z edice Hrady a zámky z nebe - kniha leteckých fotografií hradů a zámků severních Čech

 

Severní Čechy vždycky byly tak trochu záhadné. Snad je to bohatou a bouřlivou historií, kterou prošly a díky níž je tento region plný architektonických skvostů. Poznejte některé z nich pohledem jiným – z nebes!
 
 
SEVERNÍ ČECHY JSOU PLNÉ POKLADŮ. OBJEVTE JE!
Skladem
629 Kč 629 Kč bez DPH
Kategorie: Knihy

 

Představte si krajinu pokrytou hlubokými lesy, z nichž vystupují výrazné vrcholy a strmé skály. Krajinu starodávnou, v níž líté boje
sváděly mezi sebou české kmeny a zároveň chránily její poklady před vetřelci ze západu…


Krajinu jako stvořenou pro romantiky a objevitele – severní Čechy. Je plná krás nejen přírodních, ale i těch člověkem vytvořených. Má osobitou tvář a každý, kdo v ní bude číst, dozví se mnohé z přebohaté historie tohoto regionu, o jehož rozvoj se během uplynulých staletí zasloužilo množství významných i těch méně známých šlechtických rodů. Se severními Čechami jsou spojena taková jména, jako byli páni z Lipé či Berkové z Dubé s ostrví ve znaku vzešlí z prastarého rodu Ronovců, Markvartici, z nichž pocházel rod statečných Vartenberků, Valdštejnové nebo v novodobější historii Kinští, Chotkové nebo páni z Lobkovic či samotní Habsburkové. Ti všichni zanechali v severních Čechách své nesmazatelné stopy.

 

 

Připomeneme si Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, jehož mladičký syn a budoucí král Václav II. prchal kdysi z Bezdězu, vzpomínku věnujeme i pánům z Lobkovic, za jejichž časů byl hrad Hasištejn významným strážním hradem a kteří se zasloužili o rozkvět mnohých zámků, mezi nimiž nechybí ani magické Jezeří či barokní skvost v Roudnici nad Labem.

Duchcov budeme mít už neodmyslitelně spjat se slavným svůdníkem Casanovou, hrad Hněvín s alchymistou Kelleym a tajuplnou Housku s pověstmi o bráně do pekel…

 

 

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Severní Čechy, toť bezedná truhla plná pokladů. Některé z nich vám budou známy, o jiných jste možná dosud neslyšeli, jedno však mají společné. V této knize se vám představí neobvyklým pohledem z nebes, povyprávějí vám zajímavé příběhy a dost možná, že se i stanou inspirací pro vaše výlety za krásami severních Čech.

Zvenku Vám hrady a zámky představí tato knížka, dovnitř už musíte sami

 

 

Co vám kniha přinese?

  1. Jedinečný pohled z nebe na více než 80 hradů, zámků, tvrzí nebo zřícenin. Letecké fotografie vysoké kvality vás přenesou přímo do korun stromů a nabídnou vám pohled, jaký jste ještě neviděli.
  2. Texty i v angličtině - skvělá volba pro mezinárodní čtenáře.
  3. Poznání historie a legend: každý hrad a zámek je doplněn o fascinující pověsti a legendy.
  4. Vzdělávání a zábavu: Kniha je nejen vizuálně krásná, ale také vzdělává a inspiruje k dalšímu objevování české historie a kultury.
  5. Skvělý dárek: Kniha je ideálním dárkem pro všechny milovníky historie, umění, architektury a cestování.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

 

Kniha je dalším pokračováním k dílům:

 

 Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu marketing@cbs-cesko.cz.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu