České hrady a zámky z nebe - 2. díl - Jižní Čechy

Kniha leteckých fotografií hradů a zámků jižních Čech

Krajina jižních Čech připomíná zahradu, v níž se jako vzácné šperky vyjímají starodávné hrady a jejich zříceniny, středověké tvrze i pohádkové zámky. Mnohé z nich dobře znáte, o jiných jste možná dosud neslyšeli a nikdy je neviděli. Dopřejte si to potěšení a poznejte je pohledem nečekaným – z nebe!

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
629 Kč 629 Kč bez DPH
Kategorie: Knihy
Položka byla vyprodána…

 

Jižní Čechy jsou krajem mistra Jana Husa, Jakuba Krčína, ale i jednoho z nejmocnějších rodů mnoha století – pánů z Růže. A právě architektonických památek na tento šlechtický rod i na mnoho dalších důležitých či méně významných rodů má tento region spousty. A část z nich najdete v této knize.

 

 

Pro milovníky historie, ale nejen pro ně Vám nabízíme mnoho zajímavých tipů na výlety za krásami svědků minulosti. Projděte se po hradbách a nádvořích majestátních hradů i jejich zřícenin.

 

Rozmanitá krajina jižních Čech má mnoho tváří. Najdeme zde romantické a tak trochu tajemné Šumavské podhůří, jásavou krajinu rybníků na Třeboňsku, ale i hluboké a temné lesy Jindřichohradecka nebo romantická zákoutí v meandrech zlatonosných řek…

 

 

Už toto samo o sobě by stačilo, aby si člověk jižní Čechy zamiloval.
Přidejte si k tomu ale naprosto úchvatnou lidovou architekturu a krásu této krajiny ještě o stupeň povýšíte. A až budete chtít dosáhnout opravdového vrcholu krajinářské nádhery, zasaďte sem neuvěřitelné množství panských sídel – ať už v podobě romantických zřícenin, středověkých tvrzí a mohutných hradů, anebo okázalých a obdiv vzbuzujících zámků. Všechny tyto stavby jsou dokladem bohaté historie jižních Čech, které byly osídleny již od konce doby kamenné.

 

 

Už tehdy tady začaly vznikat obchodní stezky, postupně se začaly formovat osady a v raném středověku upevňovat moc určitých rodů. Netrvalo dlouho – z našeho pohledu jen několik století – a jižní Čechy ovládl mocný rod Vítkovců, který se později rozdělil do pěti rodových větví. Vítkovci byli ve středověku nejmocnějším šlechtickým rodem, který konkuroval i vládnoucím Přemyslovcům. Ti proto založili ve druhé polovině 13. století v jižních Čechách řadu královských hradů, jako byl například Landštejn, Písek, Vimperk či Zvíkov nebo Orlík.

 

 

Vítkovci, z nichž nejmocnějšími byli Rožmberkové, ovšem nezůstali pozadu. A tak dodnes můžeme obdivovat takové klenoty, jako je třeba Český Krumlov anebo Jindřichův Hradec.

Není v lidských silách projít jižní Čechy během jediného dne a objevit všechny ty historické skvosty. Přesto se ale s většinou z nich během několika chvil seznámit můžete, a to prostřednictvím naší knihy a zcela jedinečným pohledem – z nebe. K mnohému zámku či tvrzi byste se po zemi blíže nedostali, letci však mají jednu nespornou výhodu: nezůstane před nimi skryto téměř nic. Díky nim vám bude dopřáno poznat dosud nepoznané, zahlédnout dosud nespatřené. A vy se znovu ujistíte, jak nádherná je česká krajina a kolik krásy se v ní ukrývá.

Zvenku Vám hrady a zámky představí tato knížka, dovnitř už musíte sami
 
 
 
 

V knize České hrady a zámky z nebe - 2. díl - Jižní Čechy uvidíte netradičním pohledem ptáků a pilotů 83 hradů, zámků nebo zřícenin. Ke každému objektu si můžete přečíst i jeho pověst.

Najdete zde ty nejznámější hrady a zámky jako je Český Krumlov, Rožmberk, Kratochvíle, Vimperk, Orlík nad Vltavou, Choustník, Kámen, Červená Lhota, Třeboň, Jindřichův Hradec, Nové Hrady, Hluboká nad Vltavou, ale i méně známá místa, o kterých se v knize dozvíte možná poprvé - zámek Dačice, tvrz Cuknštejn, zámek Radetín, Pacov, hrad Kotnov, zámek Vráž, Zběšičky, tvrz Kožlí a jiné.

 

Tato kniha je určená milovníkům hradů a zámků Čech a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

 

 

 

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Kniha je dalším pokračováním k dílům:

 

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu marketing@cbs-cesko.cz.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu