Čarovná Haná

Kniha vybraných fotografii Hané od profesionálních i amatérských fotografů.

Širé lány polí lemované zelenými lesy a kopci, nad nimiž trylkují skřivánci, krajina někdy jásavá a jiskřící pod žhavým letním sluncem a jindy zase zadumaná a zahalená hustými mlhami, města s bohatou historií a kouzelná panská sídla… To všechno a mnohem více je kraj čarovný, od 16. století nazývaný Hanou. Poznejte ho!

Skladem
629 Kč 629 Kč bez DPH
Kategorie: Čarovné Česko

Haná je kraj širých lánů kol dokola lemovaný zelenými kopci, kraj starodávných měst a vesniček, kraj Bohu milý, v němž žijí lidé dobří a pohostinní. Projděte se i vy touto překrásnou krajinou. Zjara rozkvete tisíci květy a rozezní se bzukotem včel zvěstujícím příchod nového života. Lehký opar vznášející se nad tiše plynoucími vodami prastaré řeky Moravy jako by se chvílemi proměnil v tančící vodní žínky, jejichž mámivý tanec je oslavou všech krás Hané. Uličky starobylých měst vám budou vyprávět příběhy z dob dávno minulých a při každém západu slunce pocítíte touhu vydat se na pouť vlnícími se lány zlátnoucího obilí.

 

 

Podlehněte této touze a putujte po starodávných cestách lemovaných božími mukami a kapličkami, které dokládají hlubokou víru lidu hanáckého. Provedou vás překrásnými zákoutími až tam, kde se zvedají kopce chránící tento úrodný kraj. I tam můžete vstoupit rovnou do pohádky při pohledu na impozantní hrad Bouzov pohlížející do doliny pod sebou, vystoupat na první vrcholy Nízkého Jeseníku, potěšit se tisíci barvami, které každý podzim rozzáří hřeben Chřibů.

 

 

Objevíte modravé hladiny rybníků a jezer, v jejichž hlubinách můžete utopit své starosti a na jejichž březích naleznete pokoj a klid v duši. Poseďte u některého z nich na chvíli, zaposlouchejte se do magického žabího kuňkání a nemyslete na nic. Prostoupí vás nenadálý pocit lehkosti, díky němuž zároveň zatoužíte po dalších objevech krás a neobyčejností. A proto se zvědavostí vlastní všem objevitelům vstoupíte do čarokrásné Květné zahrady v Kroměříži nebo se necháte omámit sladkobolnou romantikou zámeckého parku v Čechách pod Kosířem.
Nahlédnete do nitra kostelů, kde na vás dýchne kouzlo dávných časů a pocítíte ono nesmírné Boží milosrdenství, které od počátku věků provází životy Hanáků. Lidí, kteří se dokážou radovat z každého nového dne, kteří s láskou pečují o své domovy, krajinu a hmotné i duchovní dědictví předků a pohostinně a s laskavostí vítají každého, kdo v dobrém přichází...

 

 

Největší benefity knihy:

1. Objevte nejkrásnější místa Hané - kniha je plná malebných fotografií od talentovaných fotografů.
2. Potěšte svou duši - užijte si klid a pohodu při prohlížení těchto úchvatných snímků.
3. Unikátní dárek - tato kniha je perfektním dárkem pro každého milovníka přírody a naší země.
4. Dvojjazyčná verze - popisky a texty jsou v českém a anglickém jazyce, takže je skvělým dárkem i pro zahraniční návštěvníky.
5. Podporujte místní umělce - koupí této knihy podporujete místní amatérské i profesionální fotografy.

 

 

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

 

 

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu